Bożek tamilski z wierzchu cały się świeci , a wewnątrz jest pusty. ( Malajskie )
Tę notę miałem napisał 31 października Anno Domini 2004 , lecz dopier teraz się na to ‚zdobyłem’.
Październik – miesiąc Październik miesiącem różańcowym. Ok , ale sory , kto ma decydować ile razy pójdę na różnaniec ? Katechetka ? Chyba nie.
Albo sytuacja z tamtej mszy dnia którego miałem napisać notkę – konkurs na najfajniejszy różaniec. Wszystko ok. , gdyby nie to , że różaniec , który ‚na spółę’ z moim ziomem ( Maaarszaał ! :-D ) robiła ‚nasza kochana katechetka’ , dzięki namowom dostał 2 nagrody i 1-sze miejsce. Albo popularne jest wtykanie dzieciom złotówki i tekstem „Wrzuć na tacę”. Oczywiście , zapomniałbym – kochana katechetka twierdzi , że ‚Nasz Dziennik’
jest w 100% Polski , że Radio Maryja ( czyt. Imperium Ks. Rydzyka ) jest atakowane za prawdę.. Owszem , też uważam za kretyńską ‚Nagonkę na księdza’ , lecz no pardon..
Odrazu mówię – nie jestem ateistą. Jestem Katolikiem – wprawdzie mam ‚załamania wiary’ , lecz wierzę. Wierzę w Boga , Kościół , ale nie w ‚boga’. Bóg nie chce , aby ktoś kogoś zmuszał do wiary i często załatwiając przy tym własne sprawy – jak Średniowiecze. Nie popieram antykleru , lecz nie popieram też ‚konkwistadorów’ ( czyt. krój w/w katechetki ).

Oj , chyba muszę się zastanowić nad możliwością bycia drugim Marcinem L.(utrem).